markaci

logo2

 

Tüm hakları saklıdır. www.markahane.net 2012

671 ziyaretçi ve 101 kayıtlı kullanıcı çevrimiçi

KARİYER AKADEMİSİ

 

Kariyer Akademisi, size farklı  bir kariyerin kapılarını açıyor :
 

Kariyer Akademisi, size farklı  bir kariyerin kapılarını açıyor :

Meslek seçimi, bireyin yaşamında en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Meslek seçen birey, sadece bir meslek seçmiş olmaz, kendine belli bir yaşam biçimini  de seçmiş olur.

Birey; yetenek, ilgi ve istekleri  doğrultusunda ve güçlü olduğu alanlarda  meslek  seçerse başarılı, verimli ve mutlu olur. 

Kendine  uygun meslek seçmiş olan bireyler  toplumda işlerini severek yapar, mesleğinde  ilerler, böylece hem coşkulu hem mutlu hem de verimli olarak yaşamalarını sürdürürler. Bu nedenle birey, kendi özellikleri ile seçeceği  mesleğin nitelikleri arasında uyum  olmasına dikkat etmelidir.

Bunlar hepimizin bildiği gerçekler..Ama yetmiyor.

Sadece iyi bir meslek seçmek yetmez, farklı olmak da gerekir !

Kariyer Akademisinde   farklı olmaya, kendinizi  farklılaştırmaya ve yenilikçi düşünmeye başlarsınız.

Günümüzde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının istihdam edeceği personelde aradıkları özellikler şöyle sıralanıyor :

İnsanlarla ilişkilerde başarılı, stratejik düşünebilen, liderlik özelliğine sahip, tecrübeli, girişimci, finansal ve bilişim teknolojileri alanındaki kabiliyeti yüksek, akademik bilgi ve uluslararası standartlara sahip bireyler …

Oysa gerek lise ve önlisans mezunu gerekse üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve üniversite mezunu gençler, çalışmak istedikleri meslekler ve bu mesleklere girebilmek için gerekli uzmanlık lisansı, sertifika gibi yeterliliklerini kanıtlayacak belgelerin ve bilgi düzeyinin   neler olduğu konusunda yeterli bilgi sahibi değil !

Bu nedenle  aldığı  akademik ve mesleki eğitimlere rağmen sağlıklı bir biçimde kariyer planlaması yapamıyor !

Sadece gençler değil, yıllar boyu bir meslekte belli pozisyonlara gelmiş birey, en verimli çağında yaptığı işten sıkılıyor ve bu işin kendisine uygun olmadığını kendisine itiraf ediyor ve arayışa başlıyor.

 

İşte Kariyer Akademisi burada devreye giriyor !

İş hayatına yeni atılacak gençlerin ve iş hayatında aradığını bulamamış her yaştan insanın kendilerini keşfetmesine, kuvvetli yönlerini tanımasına, iş dünyası için gerekli yetkinliklerini geliştirmesi ve kendi istek ve yetenekleri doğrultusunda meslek seçimi yapabilmesine rehberlik ediyoruz!


Gelin ücretsiz seminerlerimize katılın !

Detaylı bilgi için e-posta adresimize mail göndererek başvurunuzu yapın ve yol haritanızı beraber oluşturalım !

 

 

 

 

 

 

 

Joomla Plugin