markaci

logo2

 

Tüm hakları saklıdır. www.markahane.net 2012

818 ziyaretçi ve 100 kayıtlı kullanıcı çevrimiçi

FELSEFEMİZ

MARKA ALGIMIZ

Biz, insanın üreterek başarılı ve mutlu olabileceğine, bunu da en iyi mal üretmekten öte değer üreterek gerçekleştirebileceğine inanan bir "MARKA"  algısına sahibiz.

Biz, başkasını takip ve taklit eden değil, orijinal olanı üreten bir “MARKA” algısına sahibiz.

Biz, marka tüketen değil, “MARKA” üretmeyi hedefleyen bir “MARKA” algısına sahibiz.

Biz, markalaşmayı tüketimde değil üretimde arayan, çocukların da üreterek markalaşabileceğine inanan bir “MARKA” algısına sahibiz. 

MARKA ÇOCUKTAN MARKA LİDERE
Biz, marka algısını çocuklukta başlayan bir süreç olarak görüyoruz. Marka algısına çocukluktan itibaren sahip olan ve bu algıyla tüketici olmaya değil üretici olmaya odaklanan, mevcutla yetinmeyen, yenilik peşinde koşmanın keyfine varan çocuklar MARKA ALGISI ile yetişecekler ve ÜRÜN VEREN çocuklar olacaklardır. Kendi ürünlerini vermeye alışan çocuklar zaman içinde MARKALAŞIRLAR. Böylece marka çocuklar süreç içinde önce marka genç, daha sonra da marka lider olacaklardır.

MARKA FELSEFEMİZ
Konumlanan odaklanır, odaklanan farklılaşır, farklılaşan markalaşır. Bu doğal bir süreçtir. Bu sürecin başlangıç noktası doğru konumlandırmadır. Doğru konumlandırmanın en kritik anı karar verme anıdır. Kararla birlikte hareket başlar. Yani odaklanma aşamasına geçilir. Odaklanma süreci aynı zamanda bir farklılaştırma ve markalaşma sürecidir. Bu süreç doğru yönetildiğinde doğru araçlarla hedefe odaklanıldığında ekstra bir maliyete girmeden hedefe ulaşmak mümkündür. Hatta bu doğru yönetimin ekstra kazançları bile olur. Zaman, emek, finansman, insan kaynağı ve en önemlisi daha değerli bir marka. Bunlar doğru konumlandırmanın faydalarından sadece birkaçıdır.  Ancak bunun için yeni bir algıya bunun için de yeni bir kültür diline ihtiyaç vardır. Yeni bir markalaşma diline…

SONUÇ
MARKAHANE bizim MARKA EVİMİZdir. Burada Marka Çocuklar, Gençler,  Liderler  ve MARKA olacak KOBİ’ler bulunur. Bizler ortak bir dile sahibiz. Bu dili kullanabilmek için önce kendimize Marka CHECK UP yaptırdık. Markamızı konumlandırdık, hedeflerimizi belirledik ve yola çıktık. Birlikte ürünlerimizi paylaşabileceğimiz ve MARKA yolculuğumuzun deneyimini yaşayacağımız kulüpler kurduk. MARKA ÇOCUKLAR KULÜBÜ, MARKA GENÇLER KULÜBÜ, MARKA LİDERLER KULÜBÜ Bu kulüplerle felsefemizin daha geniş kitlelere yayılmasını hedefledik. Yeni bir dile, yeni bir algıya, yeni bir kültüre ve heyecan dolu yeni bir yolculuğa ben de varım diyorsanız; öyleyse hoş geldiniz…

 

Joomla Plugin