markaci

logo2

 

Tüm hakları saklıdır. www.markahane.net 2012

796 ziyaretçi ve 101 kayıtlı kullanıcı çevrimiçi

MARKA DİLİ

Eski dille yeni bir algı üretilemez. Her yeni felsefe savlarını doğru ifade edebilmek için kendi dilini üretir. Bir dil kelime ve kavramlardan oluşur. Dil kültürü, kültür de yeni bir bakış açısı oluşturur. Bu bakış açısı değişikliği her şeyi değiştirebilme gücüne sahiptir.
Bakış açısı değişir, her şey değişir…


MARKAHANE VE TÜRK MARKACI
Bu bakış açısı değişikliği günümüzün en büyük ihtiyacıdır. Markahane buna hizmet etmektedir. Türk Markacı bunun için yazılmıştır. Bu ortak dili kullanan bireylerle ve bireylerin oluşturduğu bir toplumla BÜYÜK BİR KALKINMA başarılabilir. Mal üretmekten ziyade  değer üreten çocuklar, gençler, liderler ve kobiler yeni kalkınmanın baş aktörleri olurlar.

MARKA SÖZLÜĞÜ 


MARKA

-Ayırdedici sembol, farklı olmanın tescilidir.

MARKA OLMAK
-Farklı olmaktır.

MARKALAŞMAK
-Farklılaşmak, daha değerli olmaktır.

MARKA DEĞERİ
-Rakiplerine ya da hemcinslerine göre daha değerli olmaktır. Birim karı demektir. Ürün veya hizmetlerin saat veya adet bazında rakiplerine göre daha değerli kılınmasıdır.

DEĞERLİ MARKA
-Ürünsüz satılabilen markadır. Üründen ayrıştıktan sonra satılabilen markaya değerli marka denir. Değerli markaya mal üreterek değil değer üreterek ulaşılır.

MARKA KONUMLANDIRMA
Marka değerlemedir. Markanın stratejik yol haritasının oluşturulmasıdır. Marka projesidir. Marka inşasıdır. Marka tasarımı ve yönetimidir.EN

DEĞERLİ MARKA İNSANDIR.

DEĞERLİ İNSAN BAŞARILI, MUTLU VE TOPLUMUNA YARARLIDIR.

 

Joomla Plugin