markaci

logo2

 

Tüm hakları saklıdır. www.markahane.net 2012

840 ziyaretçi ve 116 kayıtlı kullanıcı çevrimiçi

KURUCULAR

 

kamilkasaci

uresim


                                    Mevlut GÜLEÇ
 

Mevlüt Güleç… O bir “Markacı”, Türkiye’nin ilk “Marka Konumlandırma uzmanı”.


Bunun için üşenmemiş, bunu bir kitaba dönüştürmüş.  2006 yılında çalışmalarına başladığı Türk Markacı – Kobiler de Marka olur kitabını 2008 tarihinde yayınlamış. Kitabında dile getirdiği “Marka Check up “ uygulamasının mucidi. Marka Check Up ile kurum ya da kişi, ne olursa olsun herkes, kendi markasını konumlandırma imkanına sahip oluyor ve gelecek yol haritasını çıkarıyor.

Mevlut GÜLEÇ’in hayatı da yazdığı kitap kadar ilginç ve detaylı.

Pertevniyal Lisesi mezunu.. Üniversitede Astronomi ve Uzay Bilimleri ile İlahiyat okuduktan sonra kendini bir anda iş hayatında bulmuş. Radyoculuktan, haftalık haber dergisi yayın yönetmenliğine,  masaüstü yayıncılıktan, prodüksiyon hizmetleri ve kreatif direktörlüğe uzanan uzun ve yaygın bir reklamcılık geçmişi var. Reklamcılık alanında ulusal ve uluslararası organizasyonlar dahil bir çok projenin koordinatörlüğünü yaparak reklam alanında önemli bir deneyime sahip.

Sonra birden kitabının ana karakteri Yusuf gibi tüm işlerini bırakıp kitabını yazmış . O zamandan bu yana Kobilerin de Marka olabileceğini anlatıyor. Meşhur sloganı şu “Adını koyalım ki çağırması kolay olsun.

Biz de koyduk : O bir “Markacı”, O bir “Türk Markacı”… Yakında bu markalama yöntemini tüm dünyaya aktaracak. Ne diyelim, kolay gelsin.

 

 

 

 

 

                                    Kamil KASACI


O bir Gelecek Koçu..."Kişisel Gelecek Yönetimi"  kavramının sahibi… Herkesin doğru konumlanma ile kendi kişisel geleceğini yönetilebileceğini savunuyor.

 

Editörü olarak çıkardıkları Ceride-i Mülkiye gazetesinde "Gelecek Peşimizde" köşesinin kurucusu..

Ankara Siyasallı… Mülkiye diploması yanında İstanbul İktisat Uluslar arası İlişkiler yüksek lisans diploması cebinde. Hanemizin akil adamı.

İş dünyası ile STK faaliyetlerini eşdeğer bir pozisyonda entegre edebilen iş adamı, Yönetim danışmanı,  Eğitim  ve Proje Koordinatörü   mülkiyeli ender yöneticilerden biri. 

Uzun yıllar tekstil firmasıyla kalkınmamıza ve ihracatımıza destek verirken Türkiye Hazır Giyim ve Moda Federasyonunda Genel Sekreterlik, Türkiye Triko Sanayicileri Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve İstanbul Mülkiyeliler Vakfı Eğitim ve Proje Danışmanı olarak da görev ifa etmiş ya da etmekte.

Türkiye’nin ilk yönetim danışmanı olup marka konumlandırma uzmanı olan kişisi. 

Ülke kalkınmasına  hızlandırıcı yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen “Markahane Konumlandırma Hizmetleri”nin de kurucularından

 

 

 

 

İsmail GÖKDOĞAN

O, ekibin  hocası..Öğrenme tutkusu onun bir yaşam biçimi. Bu tutku onu hayatının mesleğine, öğretmenliğe götürdü. Halen … okulunda Tarih öğretmeni olarak görev yapıyor


Öğretmen olarak hayata atıldığı  ilk yıllarda, farklı eğitim yöntem ve teknikleri uygulamaya çalıştı ancak eski  köye yeni adet mi getiriyorsun itirazlarıyla karşılaşınca öğretmenliğe 15 yıl ara vererek reklam sektörüne atıldı, reklam sektöründe pek çok markaya hizmet verdi, ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda görev aldı, pek çok genç reklamcıyı yetiştirdi.

 


Yetmedi... Doğustan sanat ruhluydu.. Beste yaptı, güfte yazdı, icra etti, resim yaptı, radyo programları yaptı. Grafik tasarımına el attı, sanatsal eğilimlerini sanal ortamda değerlendirmek için yazılım, donanım ve tasarım eğitimleri aldı.  web sayfaları tasarladı ve yönetti.
okumaaliskanligi.com'u kurdu "bilgi okur-yazarlığı" seminerleri verdi.

 


Aramızda en yenilikçi ve inovatif kişiliğe sahip olan O. Doğayı incelemeyi ve gözlem yapmayı çok seviyor. Doğadan fikirler üzerine seminerler verdi ve bir kitap hazırlığı içinde.

 


Yetenekli çocukların halinden en çok o anlardı. Mevlüt Güleç’le birlikte Marka Çocuklar Kulübünü kurdu.

 


Marka Konumlandırma Uzmanı olarak Markahane’nin kuruluşunda yer aldı. Marka Çocuklar Kulübü ile yetenekli çocuklara rehberlik ve destek olmak en büyük arzusu…

 

 

 

 

 

  

 

 

Joomla Plugin